Ylederlandse films IBuitenland in liet Opbrengst zomercollecte „Bio-Vacantieoord" Op het van 29 October tot 11 November j.1. gehouden Internationale Filmfestival van San Francisco, waaraan uitsluitend door niet-Amerikaanse films werd deelgenomen doordat het Amerikaanse filmbedrijf zelf verstek had laten gaan, werd Bert Haanstra's „Rembrandt. schil- der van d e m e n s'! bekroond als de beste film over kunst. Zijn film „G 1 a s" werd enige tijd geleden op het Festi val der Wetenschappelijke Film in Moskou onderscheiden met een erediploma en een prijs, verleend door het Mi nisterie van Cultuur der Sovjet-Unie en het Verbond van Sowjetfilmers. Het jury-rapport prees deze film voor haar „poëtische uitbeelding van de arbeid, schoonheid van vorm en groot vakmanschap". Tevens werd aan deze film door de internationale organisatiecommissie van het festi val de prijs voor de beste montage toegekend. Op het in Merano (Italië) gehouden Ile Festival Inter nationale del Film a Passo Ridotto werd in de categorie „Films over toerisme" de Nederlandse film „C a r i b- bean Carousel" bekroond met de eerste prijs. Het jury-rapport motiveerde deze bekroning onder meer met de woorden „Caribbean Carousel" is certainly excellent from a technical point of view and the scène shifting is perfect. The public will certainly find in this film one of the most perfect examples of the perfection that docu- mentaries have reached in the world' Deze film van Carillon Films N.V. (Ger Raucamp en Ted de Wit) behoorde op het Internationale Festival van Vancouver (Brit. Columbia) tot de 8 finalisten, welke uit meer dan 300 inzendingen uit 28 landen gekozen werden. Uit dezen hoofde ontving „Caribbean Carousel" een eer volle vermelding. Ook de van 25 September tot 2 October j.1. te Brussel gehouden VUIe Internationale Week van de Toeristische en Folkloristische Film leverde een opmerkelijke Neder landse bekroning op. Max de Haas' documentaire „Amsterdam, s t ad van het water" verwierf hier de hoogste onderscheiding, namelijk de „Prix du Re portage", beschikbaar gesteld door de ..Cercle du C' 5? inema De internationale jury, die deze film uit een zestigtal inzendingen van tientallen landen koos, was van oordeel, dat deze documentaire uit een toeristisch oogpunt bezien, de meest geslaagde filmische reportage gaf. ..Een dubbele taak" was de veelzeggende titel van het filmpje, waarmede de Stichting Bio-Vacantieoord de bioscoopbezoekers dit jaar op de hoogte bracht van haar zich uitbreidende werkzaamheden. De Stichting zal namelijk haar zorgen nu ook gaan uitstrekken tot de minder-valide kinderen, zoals ook uit het elders in dit nummer opgenomen verslag over de onthulling van een herdenkingsplaquette in het in aanbouw zijnde nieuwe Bio-Herstellingsoord voor Minder Valide Kinderen bij Arnhem blijkt. Dat deze mededeling door het bioscoopbezoekende publiek goed is verstaan, getuigt wel het resultaat van de gedurende de zomermaanden in de bioscopen gehouden collecte ten behoeve van de Stichting. 'Er werd in totaal een som van 206.926,49 ingezameld, waarin begrepen een bedrag van ƒ921.89 aan vreemd geld en ƒ1.718.70 aan oude munten, die ingewisseld konden worden. Ter vergelijking volgen hier de opbrengsten in de onderscheiden afdelingen: Afdeling Afdeling Afdeling Afdeling Afdeling Afdeling Afdeling \fdeling Amsterdam Het Centrum Het Zuiden Het Oosten Rotterdam 's-Gravenhage Het Westen Het Noorden Zomercollecte 1958 40.778,12 30.974,60 28.482,17 26.073,65 20.840,17 20.374,93 19.289,32 17.472,94 204.285,90 Zomercollecte 1957 30.662,37 28.617,57 25.098,13 22.779,40 18.035,81 16.172,65 18.056,75 13.611,91 173.034,59 Het Bestuur der Stichting prijst zich gelukkig, dat deze zomercollecte een bedrag van ruim dertigduizend gulden méér heeft opgebracht, dan de vorige zomerinzameling. Het College voelt zich dankbaar gestemd jegens allen, die zo onverholen van hun sympathie voor de arbeid der Stichting hebben laten blijken en daarmede hebben be wezen hoezeer dit werk leeft in het hart van het Neder landse volk. Het Stichtingsbestuur betuigt gaarne zijn erkentelijkheid aan de directies van de bioscopen en haar personeel voor de medewerking, welke zij zo spontaan hebben gegeven om deze inzameling tot een succes te maken. En zeker niet op de laatste plaats weet het College de dames, die zich altijd maar weer beschikbaar stellen voor het tijdrovende werk van het controleren van de inhoud der duizenden collectebussen, dank voor hun opoffering en toewijding. 36

Film | 1958 | | pagina 35