Een groots slot Zijne Koninklijke Hoogheid Prins Bernhard betreedt het City Theater. Het viel uitgaand Amsterdam de avond van Donderdag 2 October op, dat het Leidseplein met het aangrenzende Kleine Gartmanplantsoen toch al een van de drukste en gezelligste pleinen van Nederland een nog levendiger aanzien had dan gewoonlijk. 'En dat deze bijzondere drukte zich op het aan het Kleine Gartmanplantsoen gelegen City Theater concentreerde, werd zelfs de mee^t argeloze voorbijganger terstond duidelijk, want de gevel van deze bioscoop, de grootste die ons land bezit, baadde in het felle licht van schijnwerpers. Bovendien werden zijn contouren nog geaccentueerd door nieuw aangebracht kleurig neonlicht, dat in voortdurende beweging een even vrolijk als opmerkelijk lijnenspel langs de gevel trok, een effect dat zelfs op grote afstand zichtbaar was. De gehele dag trouwens had City al de aandacht ge trokken van het drukke verkeer, dat dit theater via de Weteringschans passeert, door de talrijke wapperende vlaggen en de kleurrijke bloemversiering. welke langs de gehele fagade waren aangebracht, zodat iedere taxichauf feur in Amsterdam des middags al wist te vertellen, dat er dien avond op het Leidseplein „iets aan de hand" was. Al waren bij het vallen van deze vroege herfstavond de vlaggen een voor een binnengehaald, het licht van de schijnwerpers liet nu de bonte kleuren van de bloemen opgloeien uit het donker en deed de letters op het grote witte, door neonlicht omspeelde bord, dat de gebruikelijke gevelreclame vervangen had, haast nog scherper uitkomen dan overdag. De ondanks afwisselende storm- en regen vlagen talrijke voorbijgangers, die even nieuwsgierig ble ven staan, konden zodoende duidelijk lezen, dat er deze avond een Koninklijke Gala-voorstelling gegeven zou worden voor het Prins Bernhard Fonds ter gelegenheid van het veertigjarig" bestaan van de Nederlandsche Bio scoop-Bond. Een legertje verkeersagenten dirigeerde met vaardige hand en de hun eigen onverstoorbaarheid de vele van een letter ,,P" op de voorruit voorziene auto's die uit de richtingen Weteringschans, Leidsebosje, Leidsestraat en Marnixstraat kwamen aanrijden, naar het Kleine Gartman plantsoen, waar zich vóór „City" een nieuwsgierig publiek had verzameld om het voorrijden van de wagens gade te slaan. Dank zij deze voortreffelijke regeling van de hoofd stedelijke verkeerspolitie, welke als een goedlopend uur werk functionneerde, konden de wagens van de genodig den met de spreekwoordelijke regelmaat van een klok aan- en afrijden. De ruime, met prachtige tapijten en bloemen versierde, hal was geheel gevuld met een gezellig koutende, in 29

Film | 1958 | | pagina 28