In de Jus Bar, waar de „Sociëteit Recht en Billijkheid Geschillen Commissie" do micilie had gekozen, heerste een opperbeste stemming. De grootste attractie van deze Place Pigalle in optima forma was ongetwijfeld het Bon ds Restau rant „De Kinematograaf", waar „Service volgens Bondsvoorwaarden" werd verleend. De welbekende „broodjes van Dobben" werden hier met vele andere heerlijkheden gepresenteerd door de heer Van Dobben in eigen persoon, bijgestaan door een grote staf van helpers, die deze avond op overtuigende wijze hebben gedemon streerd hoe men een hongerige stroom van feestgangers op vlotte en efficiënte wijze kan voorzien van dat gene wat zij gaarne wensen. De muzikale omlijsting van de „Skymasters" onder de leiding van Bep Rowold werd niet alleen opgevuld door de afwisselende zang van Greetje Kauffeld en Karel van der Velden, maar ook door het optreden van het Franse danspaar „Les Achidches" en een Hollands-Spaans duo, dat zich onder de namen ..Olga y Theo" presenteerde. Beide paren oogstten een welverdiend succes. Een warm applaus kregen ook de heer en mevrouw De Nijs-Waskowsky uit Breda, die met medewerking van „het geacht publiek" enige opmerkelijke „eenvoudige" goocheltrucs demonstreerden tot groot genoegen van alle aanwezigen. Om middernacht hield de Bondsvoor zitter, de heer Joh. Miedema, een korte toespraak, waarin hij de gevoelens van alle aanwezige leden vertolkte toen hij de heer Joop Geesink namens alle feest vierders zijn erkentelijkheid betuigde voor de uitstekende wijze, waarop deze avond was georganiseerd. Spreker richt te ook een woord van dank aan de heer C. H. Tuyn, die de heer Geesink bij de uitvoering van zijn plannen terzijde had gestaan en aan het personeel van de Cinetone Studio's, dat zijn beste krach ten had ingespannen om deze avond zo goed en zo vlot mogelijk te doen ver lopen. Daarna werd het feest nog enige tijd vrolijk voortgezet, totdat tenslotte ook de hardnekkigste feestvierders afscheid moesten nemen van de Cinetone Stu dio's, die deze avond in een geheel ander opzicht dan gewoonlijk in het teken van de belangstelling van het Nederlandse filmwezen hadden sestaan. De Italiaanse regisseur Federico Fellini en zijn echtgenote, de actrice Giulietta Masina, namen in gezelschap van de heer J. A. L. Kemps eveneens aan het feest deel. 25

Film | 1958 | | pagina 25