Feest in de Cinetone De doorgaans bijna volledig verduisterde, aan de Weesper Trekvaart gelegen, Duiven- drechtsekade, baadde in een zee van licht, toen de leden van de Nederlandschc Bio scoop-Bond, gehoor gevend aan de uitnodiging van het Hoofd bestuur, zich al vroeg op de avond van Woensdag 1 Oct, j.1. naar de Cinetone Studio's begaven. Ze kwamen met tou ringcars zo goed als met eigen wagens en, hoewel men zo op het oog aan de nog al smalle Duivendrechtsekade nauwelijks enige parkeerruimte zou kun nen ontdekken, er bleek, dank zij een voortreffelijke, goed functionnerende organisatie, achter de studio's toch ruimte genoeg om alle wagens te kun nen bevatten. Het was een uii- te« vrolijk danóje stekende gedachte om door touringcars die van half zeven af van het parkeerterrein aan het Rokin in het hartje van Amsterdam naar de aan de uiterste stadsrand gelegen studio's reden, een geregelde pendeldienst te laten onderhouden, waarvan door de leden, die niet per eigen wagen gekomen waren, een dank baar gebruik werd gemaakt. Dat de belangstelling van het filmbedrijf voor deze, door het Hoofdbestuur ter gelegen heid van het veertigjarig bestaan van de Bond gegeven, feestavond zeer groot was, spreek! welhaast vanzelf. Het was een vrolijke, in feestelijke avondkleding gestoken menigte, die zich in de Cinetone verzamelde, waarvan de fleurige toiletten van de dames nog geaccen tueerd werden door het eenvoudige zwart-en- wit van de heren. Al om half zeven begon de grootste van de beide opnamehals, waar het feest gegeven zou worden, die een oppervlakte van liefst bijna 650 m2 heeft, vol te lopen, zodat de in Amsterdamse uitgaande krin gen welbekende -- bloemetjesman „Anton", die zich bij de ingang met een grote bloemen mand had opgesteld, handen te kort kwam om de binnentredende dames van een corsage te voorzien. Om zeven uur, het officiële tijd stip van begin, zag het er naar uit of de bin nenstromenden geen plaatsje meer zouden kunnen veroveren, zó vol leek het. Maar om half acht stroomde het nóg en allen vonden toch ergens een zitje dank zij de goede zorgen van bet studiopersoneel en het optreden van Ronny Erends, de regisseur van Joop Gee- sink's „Starfilm", die als ceremoniemeester fungeerde. De zestien ,.Skymasters" onder lei ding van Bep Rowold ontvingen de binnen tredenden met vrolijke klanken en zorgden de gehele verdere avond voor een uitstekende dansmuziek, welke af en toe afgewisseld werd door een echt Amsterdams „pierement" van de firma Perlee uit de Jordaan, dat de dans- lustigen niet minder naar de steeds volle vloer trok. De voorbereiding van deze feestavond was in handen gelegd van Joop Geesink, de popu laire directeur van „Dollywood" en „Star- film", producent van tal van met interna tionale prijzen bekroonde films, die kennelijk een groot plezier in deze opdracht van het even aandacht voor een entr'acte en een gezellige Aron ik 22 Hoofdbestuur had gehad. Want de opgetogen gasten be wonderden evenzeer de origi nele, van een gezonde humor doortintelde opvattingen en excellente smaak van de kun stenaar Geesink, als zijn prac- tische zin als zakenman, die in de gehele aankleding van de studio en de organisatie van het feest tot uiting kwamen. De grote studiohal, die, zo als reeds opgemerkt, een op pervlakte heeft van honderden vierkante meters, was met ver bluffend eenvoudige middelen herschapen in een soort Place Pigalle, een stukje Monl- martre, een gezellig pleintje omringd door restaurantjes, bars, expresso's, eethuisjes enz. met daarvóór gezellig overvol le terrasjes. Er was zelfs een en nog meer vrolijkheid 23

Film | 1958 | | pagina 23