Vertegenwoordigingen van het Hoofdbestuur Dank van het Rode Kruis en van de principes waarop deze gegrondvest is. Men hoort vaak met betrekking tol vestigingsregelirigen liet verwijl dal zij ontaarden in een closed-shop-systeem. Hel is opmerkenswaardig, rlat <lii verwijl in geen enkel opzicht kan gelden voor de regeling die de Bond lieell getroffen, mede als gevolg van de bijzondere kwaliteiten der Com missieleden en de grote objectiviteil die zij in de uitoefe ning van hun functie steeds hebben betracht. De heer Greup gal tenslotte de verzekering dal hij mei -leun van zijn Commissieleden de belangen van het Ne derlandse film- en bioscoopbedrijf zoveel als mogelijk is zal trachten te dienen. Hij sprak de hoop uit, dal hij in zijn functie zou mogen medewerken aan de verdere ont- plooiing van het bedrijf. Mr. Milius zei zich volledig bij de woorden van Mr. Greup te kunnen aansluiten. Ook spreker heeft kunnen vaststellen dat de beslissingen van de Commissie Beroep Nieuwe Zaken steeds op volstrekt objectieve wijze lol stand zijn gekomen. Spreker achtte het daarom een grool voorrecht opnieuw hel voorzitterschap van de Commissie Ie mogen bekleden. De heer Milius sprak er zijn spijl over uit dat een aantal leden van de oude Commissie, waarmede hij vele jaren heeft samengewerkt, niet zou terugkeren als gevolg van de nieuwe reglementering. Spreker is er zeker van dat de nieuwe Commissie met dezelfde objectiviteit en nauwkeurigheid haar arbeid zal verrichten, zulks wetende welke grote belangen hierbij betrokken zijn. Hij sprak de verwachting uit dat het werk van de Commissie in haar nieuwe samenstelling de goed keuring van het Hoofdbestuur en de leden van de Rond in het algemeen zal wegdragen. De heer Paerl bracht hierna als een van de oudste leden van de Commissie Beroep Nieuwe Zaken Mr. Milius dank voor de wijze waarop deze steeds hel voorzitter schap had vervuld en voor de aangename samenwerking. De N.V. Verenigde Nederlandse Bioscopen te Leeuwar den heropende op Vrijdag 6 December 1957 op feestelijke wijze haar verbouwde en geheel gerestaureerde Cinema Palace aldaar. De Bondsvoorzitter, de heer Joh. Miedema, complimen teerde Directie en Commissarissen namens het Hoofdbe stuur met deze zeer geslaagde vernieuwing. O]) Donderdag 12 December jl. werd te Rotterdam het nieuwe Scala Theater, aan de Westblaak aldaar, geopend met een schitterende galavoorstelling. De heer Joh. Miede ma wenste de N.V. Scala Theater en inzonderheid haar Directeur, de heer R. Uges. en Commissarissen, geluk met de opening van deze nieuwe bioscoop, die hij de parel aan de kroon van het Nederlandse theaterpark noemde. De Bondsvoorzitter vertolkte tevens de geluk wensen van hel Hoofdbestuur, van de Bondsdirecteur, de heer J. J. Rosman. die wegens ziekte verhinderd was. en van de Union Internationale de PExploitation Ciné- matographique. De N.V. Rouw- en Handel Mij. ..Het Binnenhof VII" herdacht het vijfentwintigjarig bestaan van hel Roxy Theater te 's-Gravenhage met een grondige restauratie van deze bioscoop, welke op Donderdag 19 December jl. heropend werd met een bijzondere premièrevoorstelling. De beer R. Uges. Secretaris van hel Hoofdbestuur en Voorzitter van de Afdeling 's-Gravenhage, sprak hel openingswoord en wenste de N.V. namens het College ge luk mei dil zilveren jubileum. De heer P. J. A. Jansen heropende op Vrijdag 2i) De cember j.l. te Dongen zijn geheel gerestaureerde \urora Theater mei een feestelijke voorstelling. De heer J. E. F. de ijs. Secretaris van de Afdeling Het Zuiden, vertegen woordigde het Hoofdbestuur, dal tevens door een bloem stuk van zijn belangstelling had doen blijken. Op Donderdag 23 Januari 1958 opende de firma Scala Theater te Nijmegen de nieuwe, bijzonder fraaie en moderne bioscoop van deze naam aan de Lange Burcht straat aldaar met een galavoorstelling. De heer H. S. Roekman, Vice-Voorzitter van het Hoofd bestuur en Voorzitter van de Bedrijfsafdeling filmver huurders, vertegenwoordigde het College, dat tevens een bloemstuk had gezonden. Het Bestuur van de N.V. Figi te Zeist, exploitante van de Concertzaal ..Figi" aldaar, herdacht op Dinsdag I Februari jl. hel veertigjarig beslaan van de vennootschap en levens hel feil, dat de heer Th. Ruys veertig jaar als directeur en mede-oprichter aan de N.V. verbonden was. met een receptie en feestelijke avond. De heer A. F. Wolff. lid van het Hoofdbestuur en Voorzitter van de Afdeling Het Centrum, bracht de har telijke gelukwensen over van het College. Met bijzondere voldoening heeft het Hoofdbe stuur van hel Nederlandsche Roode Kruis in zijn brief van 9 Januari j.l. aan het Hoofdbestuur van de Nederlandsche Bioscoop-Bond medegedeeld. dal de 25 lol en mei 31 October 1957 in de bioscopen der Bondsleden gehouden jaarlijkse collecte ten bate van hel Nederlandsche Roode Kruis een bedrag van rond 97.800,heeft opgebracht. Weliswaar is dit resultaat ongeveer 8.400, minder dan in. 1956. toen mede ten gevolge van de ramp in Hongarije een topcijfer werd bereikt. doch ten opzichte van de opbrengst van hel jaar 1955 is thans 7.800,meer ontvangen. Een totaaloverzicht van de opbrengst per bio scooptheater is ter informatie aan alle directies van de theaters, welke aan deze bioscoopcollecte hebben, medegewerkt, toegezonden. „De jaarlijks verkregen baten", zo vervolgt de brief, „welke dank zij de belangeloze medewer king van de Nederlandsche Bioscoop-Bond en zijn leden worden verkregen, vormen steeds een hoogst welkome aanvulling van de fondsen, welke het Rode Kruis voortdurend zo dringend nodig heeft. Het Nederlandsche Roode Kruis prijst zich gelukkig elk jaar opnieuw te mogen rekenen op de zo bijzonder gewaardeerde medewerking van het Hoofdbestuur en de leden van de Bond. Gaarne wordt daarom door het Hoofdbestuur van het Nederlandsche Roode Kruis zijn erken telijkheid en dank betuigd voor de grote steun ook in 1957 ondervonden."

Film | 1958 | | pagina 7