bedrijfsportret Jan van Dommelen: Je moet wel nee durven zeggen. Dan weet de filmverhuurder dat hij tot zó ver kan gaan en niet verder. filmverhuurders niets. We kregen James Bond pas na Pasen, in de tweede release.' Dividend Een tijd lang leidde Jan samen met Wil en zijn negen jaar jongere broer Ruud de zaak. In 1989 is JT omgeto verd van een overbemand familie bedrijf in een dividenduitkerend concern. De organisatiestructuur is een aardig kerstboompje met acht B.V's. In 2000 verkocht Wil van Dommelen zijn aandelen aan Joop Punt, eigenaar van de Metro-bios copen in Heerhugowaard en Purmerend. Ondanks de verzakelijking staat Jogchem's, volgens Van Dommelen, voor een gastvrije benadering van de bioscoopbezoeker. Om dat stre ven gestalte te geven is Jordi Wientjes aangetrokken. Hij is een echte horecaman, afkomstig van De Nieuwe Buitensociëteit in Zwolle. Hij is de link tussen de directie en het theatermanagement. Met een no nonsense aanpak: geen trips naar Disney World maar direc te communicatie en korte lijnen. 'De essentie van ons personeelsbeleid is: duidelijkheid. Wij proberen naar beneden toe duidelijk neer te zet ten wat wij verwachten van onze medewerkers. Natuurlijk zouden wij graag al onze gasten goedenavond zeggen, maar met 3.500 bezoekers Judith Vulto en Deborah de Voogd in bet hart vanJT, het secretariaat. op een avond kan ik dat niet van mijn mensen verlangen. Samen met onze partners in business, met name Coca-Cola, trainen wij onze theatermanagers en -medewerkers in het gastheerschap. We proberen ze zo te equiperen, qua kennis en vaardigheden, dat ze kunnen signa leren, hé, deze gast heeft een ander benaderingspatroon nodig.' Van Dommelen: 'Aan de andere kant luisteren we ook naar ons perso neel. We hebben nu CineCity in Doetinchem overgenomen van William van Rhijn, en dan gaan wij niet zeggen: "en nu gaat het allemaal anders!' Wientjes: 'Uit de gesprekken met het personeel in Doetinchem kwam naar voren dat zij het buffet te klein vonden en niet handig ingericht. Nou, deze week hebben ze een nieuw buffet gekregen.' Van Dommelen:'En dan dagen we ze wel uit, hè. Nu moeten zij waar maken dat het beter werkt!' Jan van Dommelen blijft verant woordelijk voor de booking. Hij ver staat de kunst als geen ander. Van Dommelen: 'In mijn optiek moet degene die verantwoordelijk is voor de financiën, ook verantwoordelijk zijn voor de programmering. De programmering genereert alle omzet, inclusief de bioscooprecla me en buffetten. Maar dan moet je wel nee durven zeggen. Dan weet de filmverhuurder dat hij tot zó ver kan gaan en niet verder. De filmver huurders vertellen mij altijd, dat ik minder betaal dan de anderen.' Villa Jogchem's Het is hoog tijd voor een rondgang door Villa Jogchem's. Iedereen ziet er op zijn paasbest uit. Niet voor dit bedrijfsportret maar voor één van de vier landelijke premières van Harry Potter 2 in het Grand Théatre, die samenvalt met de jaar lijkse bijeenkomst van alle oud- medewerkers. 44 - HOLLAND FILM NIEUWS

Holland Film Nieuws | 2002 | | pagina 43