Veranderingen in het bioscooplandschap Hoofddorp krijgt een tijdelijke bioscoop op locatie Een overzicht van enkele veranderingen in het Nederlandse bioscooplandschap waar Holland Film Nieuws van op de hoogte werd gebracht. Daarnaast een paar nieuwtjes over bioscopen die HFN te weten kwam. Diemen Op het Raadhuisplein in het centrum van Hoofddorp is sinds 5 december jongstleden het mobiele filmtheater Grand Theatre Cinema Boulevard te vinden. Tot april volgend jaar zullen er dagelijks films worden vertoond. Het project loopt vooruit op de bouw van een permanente bioscoop. 32 Op 12 november jongstleden gaf de gemeente Diemen een bouwver gunning af aan Decatron/Kinepolis. Het Belgische bioscoopconcern wil daar een multiplex van vijftien zalen met in totaal 4.600 zetels bouwen. Het is de volgende stap langs de langzaam draaiende bureaucratische molens. De bouwvergunning bete kent nog niet dat Kinepolis binnen kort gaat bouwen. Tot eind decem ber kan bezwaar gemaakt worden tegen de vergunning. Daarna moet er nog een kapvergunning afgege ven worden voor de bomen op het betreffende terrein. Bovendien loopt er nog een bodemprocedure, aangespannen door Pathé. Kinepolis neemt het zekere voor het onzeke re en wacht tot alle procedures doorlopen zijn. Hengelo In Hengelo is men inmiddels begon nen met de bouw van het nieuwe vijf zalencomplex. Naar verwachting zal men kerst 2003 de deuren kun nen openen van deze exploitatie die aan 850 filmbezoekers ruimte biedt (zie ook HFN nummer 48). Almere Polyfilm B. V gaat in Almere haar capaciteit flink uitbreiden. Op 1 oktober jongstleden ging de eerste paal de grond in voor de nieuwe bioscoop, die met acht zalen 2.450 bezoekers zal kunnen herbergen. Het ontwerp van architect Rem Koolhaas, is zo gemaakt, dat de zalen als het ware aan het dak zijn gehangen. Hierdoor ontstaat niet alleen een grote foyer, maar ook Architect Maarten Douwe Bredero, Deventer Het plaatsen van het theater is een initiatief van Stichting Meer Events en Gofilex Film uit Nieuwegein. Met Grand Theatre Cinema Boulevard wordt in Hoofddorp een tijdelijke bioscoop gecreëerd. Meer Events hoopt met de bioscoop tegemoet te komen aan een wens van de Hoofddorpse bevolking. In de toe komst wil de gemeente Haarlem mermeer een permanente bioscoop in het centrum van Hoofddorp. Dit plan wordt verwerkt in het project Hart voor Haarlemmermeer, dat een toekomstvisie voor het gehele Hoofddorpse centrumgebied omvat. Cinema Boulevard, een mobiel, luxe filmtheater van 35 meter lang en 15 meter breed, ingericht in de stijl van de beginjaren van de film, heeft een ruime foyer en biedt plaats aan 225 bioscoopbezoekers. Er zal een film programma geboden worden van recente en klassieke speelfilms. Ook bestaat de mogelijkheid om in over leg met de gemeente het theater als exclusieve trouwlocatie te gebrui ken. HOLLAND FILM NIEUWS

Holland Film Nieuws | 2002 | | pagina 31