film „Joyriding" van O. Jongerius. In de avondvoorstelling werd „Decamerone' van Pier Paolo Pasolini vertoond, het programma opende met de korte film van Han van Gelder „Adventures in perception". Het „prentenboek" van Pasoli ni, zoals „Decamerone" in de pers werd gedoopt, viel bij zonder in de smaak. In het Saskia Theater ging zaterdagmiddag de Cineclub van start met zijn sociaal-politiek geëngageerde films. „An- gela Davis" opende, een film van Yolanda Delouar, voor de avond stonden twee films van Feiix Greene op het pro gramma: „China film" en „Cuba va". In de nachtvoorstel ling van Cineclub werden twee films van Joris Ivens ver toond: ,,Le peuple et ses fusils" en de bekende film „Bo- rinage". Op verzoek van de heer Felix Greene en de filmer-socio loog Leonard Henny had zaterdagmiddag een open dis cussie plaatsgevonden tussen de cineclub en het Bestuur van de Stichting Internationale Filmweek, vertegenwoor digd door de heer J. Th. van Taalingen. Het Luxor Theater vervolgde de serie van belangrijke re prises met „Dr. Zhivago" van David Lean in de middag en avondvoorstelling. Palace kwam met drie voorstellingen van ,,Cat Ballou", ge regisseerd door Elliot Silverstein, Studio A gaf een kinder matinee met de film „Sandy, de zeehond". In de Korenbeurs waren de amateurfilmers present met hun marathon; het filmverhuurkantoor Nova ontving ter ere van „Decamerone" zijn gasten in de Caveau van Rembrandt waar in een gezellige sfeer ontspannen over de film en al lerlei andere filmzaken werd gediscussieerd. Een bijzondere film was gereserveerd voor de middagvoor stelling van zondag in Rembrandt: „Per grazia ricevuto" van Nino Manfredi; vooraf zag men „Kleine Yoghurt" en „Jo ember" van Gyula Mackskassy. „King", een documentaire over het leven van Martin Luther King, geregisseerd door Ely Landau stond in het avondprogramma, voorafgegaan door „In between" van G. van den Heuvel. Minister P. J. Engels met mevrouw Vrijman, die haar echtgenoot bij de prijsuitreiking vertegenwoordigde. Cineclub vertoonde die dag in Saskia „Gouadelope an- swers back", de Apollonfilm over de bezetting van een fa briek in Rome en, des avonds, „Dead Earth" van Leonard Henny, „Histoire d'une crime" van Lilian Korb, de Jordaan- film van de Cineclub en „Iroek". „My fair lady" werd zondagmiddag en zondagavond ver toond in het Luxor Theater, Palace kwam met de gangster- legende van „Bonny and Clyde", Studio A verzorgde een kindermatinee met „Kuifje en de zonnetempel" en had voor de avondvoorstellingen „The graduate" van Mike Ni- chols op het programma staan. Maandag, de elfde oktober was uiteraard een van de belangrijkste dagen met de eerste vertoning van de Neder landse speelfilm „Daniel" van Erik Terpstra die in het avond programma van Rembrandt ten doop werd gehouden en met groot enthousiasme werd ontvangen. Ook de pers was het er, op enkele uitzonderingen na over eens dat „Daniël" met ere aan het oeuvre van de Nederlandse filmers kan worden toegevoegd. Vooraf werden vertoond „De worste laar" van Paul Verhoeven en „Siker 1970" van Gyula Mac- kassy. In de middagvoorstelling zag men „Adrift" van Jan Kadar. Er waren bloemen voor de hoofdrolspeelster Milena Dravic en haar collega Rade Markovic. De korte films in dit programma waren „Daumier" van Nico Crama en „Temetes" van Joszef Gernes. „The devils" van Ken Rusell met Vanessa Redgrave en Oliver Reed in de hoofdrollen was deze week de enige nachtvoorstelling in Rembrandt. In Saskia werd maandagmiddag de besloten bijeenkomst gehouden van de Nederlandse Vereniging voor de Weten schappelijke film en televisie. In de twee avondvoorstellin gen werd als hoofdfilm „Mysteries of organism" van Dusan Makavejev vertoond met in de hoofdrollen Milena Dravic en Jagoda Kaloper. Het Luxor Theater bracht „Funny girl" van William Wyler terug met Barbra Streisand, het Palace Theater in middag en avondvoorstellingen „De pastoor kan geen bloot meer zien" van Torgy Wickman. Studio A verraste het publiek met een reprise van „Alice's restaurant", regie Richard Rush, in de hoofdrollen Elliot Gould en Candice Bergen. Des middags ontving de N.B.F, genodigden in het Rem brandt Theater. Maandagavond werd in Rembrandt de Staatsprijs Filmkunst 1971 uitgereikt door de minister van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk, P. J. Engels aan Ed van der Elsken voor zijn film „Verliefde camera". Van der Elsken was aan wezig om de prijs in ontvangst te nemen. Na de uitreiking werd hij in de bloemetjes gezet. Frans Zwartjes werd on derscheiden met een „eervolle vermelding voor zijn film „Living", Jan Vrijman liet zich door zijn echtgenote vertegen woordigen voor het in ontvangst nemen van de eervolle vermelding voor zijn film „Identity". De dinsdag 12 october was weer een dag vol drukte en avontuur, zo druk dat de filmpers het af en toe niet kon bijbenen. Naast de theaterprogramma's werd in het Rem brandt Theater des middags de Van der Rijnprijs uitgereikt, werd des ochtends een filmvoorlichtingsbijeenkomst voor

Film | 1972 | | pagina 6