Cursus automatisering de N.V. Alcazar, voormalig exploitan- te van de opgeheven Alcazar Bioscoop te Helmond; de heer J. B. Beskers, voormalig ex ploitant van het opgeheven Astoria Theater te Winterswijk; de heer H. W. A. den Doop, wegens diens overlijden en beëindiging van de exploitatie der Hollandia Bioscoop te Spekholzerheide; de heer W. van Dijk, exploitant van de voormalige Goorse bioscoop te Goor; de Firma Wed. A. Wijlaars en Zoon, exploitante van de voormalige bio scoop Centraal te Someren; de heer H. J. Buursema, exploitant van de voormalige bioscoop Corso Thea ter te Leek; de Firma De Nieuwe Bioscoop, exploi tante van de voormalige Nieuwe Bio scoop te Lochem; de heer E. B. Spiero, exploitant van de voormalige bioscoop Sporthotel te Nieuwkoop; de heer J. J. Tonnaer, exploitant van het voormalige Tobi Theater te Vaals; de heer J. B. Westland, exploitant van het voormalige Luxor Theater te Vee- n endaal; de heer C. M. Westland, exploitant van het voormalige City Theater te Wageningen; de heer P. Kijzer, exploitant van de voormalige filmproduktiezaak Kappa Filmproduktie te Amsterdam; de N.V. Nederlandse Filmproductie Maatschappij, exploitante van de voormalige filmproduktiezaak met daarbijbehorend filmverhuurkantoor te Rotterdam; de N.V. Standaardfilms Productie maatschappij N.V., exploitante van de voormalige gelijknamige filmproduk tiezaak te Amsterdam; Mr. R. C. J. M. Rijssenbeek, exploitant van de voormalige filmproduktiezaak Helicon Films te Mook; Cineurope N.V., exploitante van de gelijknamige filmproduktiezaak te Am sterdam. BEËINDIGING DONATEURSCHAP Het donateurschap van de N.V. Fibro- cit is geëindigd doordat deze onder neming door fusering is opgenomen in de hiervoorgenoemde Houtindustrie De Coene Co., welke is toegelaten tot het donateurschap. De rechten en verplichtingen van de N.V. Fibroci: zullen door De Coene moeten worden overgenomen. NIEUWE DONATEURS Tot het donateurschap van de Bond zijn toegelaten de heer M. J. van der Vliet, eigenaar van Cinematografie In ternationale (agentuur en commissie- handel in bioscoop- en theaterappa raten) Ringbaan Oost 465, Tilburg; Bonded Services (Int.) N.V. (expeditie en opslag van films), Freeport Buil ding, Schiphol; N.V. Houtindustrie De Coene Co., Afdeling Fibrocit, L. A. Schokaert- straat 59, 1600 St. Pietersleeuw (Zuun) te België; de heer A. O Sewrajsingh, (importeur van films uit Nederland in het West- indische gebied van het Koninkrijk), P.O. Box 2170, Willemstad, Curagao. Met het oog op het toenemend ge bruik van geautomatiseerde projectie installaties is bij de Stichting voor operateursopleiding een plan in studie om te komen tot een speciale monde linge cursus op dit gebied. Op het ogenblik wordt bij de bio scoopondernemingen die over een ge automatiseerde cabine beschikken, nagegaan in hoeverre er belangstel ling voor zulk een cursus bestaat. Aan de betrokkenen zijn globale bijzonder heden verstrekt omtrent de opzet en de kosten van een dusdanige cursus. Deze gegevens zien er als volgt uit: 1. De cursus dient de onderwerpen elektrotechniek, transistortechniek, relaistechniek en praktijk, waar onder storingsmethodiek, te be handelen. Over deze onderwerpen zouden mondelinge lessen gege ven moeten worden, zo mogelijk door leerkrachten van een elektro technische school en door prak- tijkdocenten. 2. Geraamd wordt dat een aantal van 20 mondelinge lessen, die eik 2 lesuren zullen omvatten, voldoende zal zijn, mits de cursisten een re delijke algemene kennis bezitten van de beginselen der elektrotech niek, versterkertechniek en even tueel lichttechniek. 3. Met het oog op het vorenstaande zou als toelatingseis het bezit van het operateursdiploma B gesteld moeten worden, terwijl bij gebreke van dien een gericht mondeling toelatingsexamen afgelegd zal moeten worden, teneinde vast te stellen of de noodzakelijke basis kennis aanwezig is. 4. Voorafgaande aan de cursus zul len de toegelaten deelnemers een of twee nader aan te wijzen techni sche boeken moeten bestuderen over de hierboven genoemde onder werpen, ter aanvulling van de be staande basiskennis. 5. Tot de eerste cursus zullen ten hoogste 20 a 25 deelnemers toege laten kunnen worden, in welk ge val de kosten worden geraamd op ƒ10,inschrijfgeld, ƒ50,voor boeken en 100,leskosten. 6. De cursus zou kunnen plaatsvin den op een ochtend van 10.30 uur tot 12.30 uur, op een nog nader te bepalen werkdag. Binnen deze les tijd zullen tevens bezoeken worden georganiseerd aan technische han delaren voor demonstraties van projectie-automaten. 7. Er zal een speciaal eindexamen in gesteld worden, waarvan de eisen nog nader dienen te worden be paald. Mocht er in uw bedrijf belangstelling voor zulk een cursus bestaan, dan kunt u zich wenden tot het secreta riaat van het opleidingsinstituut, dat op het Bondsbureau is gevestigd. 28

Film | 1972 | | pagina 28