IN MEMORIAM 26 Erelid L. Groen Op zaterdag 11 september ging onverwacht van ons heen in de leeftijd van 80 jaar de heer L. Groen, erelid van de Nederlandse Bioscoopbond. De heer Groen begon zijn carrière in de filmwereld bij William Fox in 1922; hij werd opgeleid in Amerika. In het jaar daarop werd hij tot directeur van de Nederlands Fox Film Corporation benoemd, welke maatschappij een kantoor te Amsterdam opende, dat gedurende de oorlog op last van de bezetter moest worden gesloten. Na de oorlogsjaren tot 1948 was de heer Groen directeur van M.P.E.A. Daarna is hij directeur van Warner Bros geworden. Ven 1929 tot in 1940 en van 1947 tot juni 1960 heeft hij zit ting gehad in het Hoofdbestuur. Gedurende een aantal jaren was hij tevens lid van het toenmalige Dagelijks Bestuur. Voorts is de heer Groen lid geweest van de Commissie van Geschillen, van de Raad van Beroep en van het Bestuur ven de Bedrijfsafdeling Filmverhuurders. In al deze functies deed hij zich kennen als een man met gevoel voor humor en een gezond inzicht in zakelijke en organisatorische aangelegenheden. Op grond van zijn ver diensten voor de Bond werd hem bij zijn afscheid van het bedrijf op 30 mei 1960 het erelidmaatschap van de Bond verleend. Op deze onderscheiding was hij trots en hij maak te van de daaraan verbonden rechten gaarne gebruik om door zijn aanwezigheid bij talrijke Bondsvergaderingen van zijn belangstelling voor de organisatie, die hij zo vele jaren trouw had gediend, te blijven getuigen. Zijn teraardebestelling vond plaats op donderdagmiddag 16 september op de Nieuwe Oosterbegraafplaats te Amsterdam in aanwezigheid van familie, vrienden en bedrijfsgenoten. Onder laatstgenoemden bevonden zich de Bondsvoorzitter J. G. J. Bosman, de Hoofdbestuursleden M. Gerschtanowitz, P. J. N. R. Ooms en J. P. M. A. Smulders, alsmede de Bonds directeur J. Th. van Taalingen en H. W. Hagenberg, directeur van het Bondsbureau. Voorts gaven acte de présence verscheidene ereleden en bestuur ders van de Bedrijfsafdeling Filmverhuurders van de Bedrijfs afdeling Filmverhuurders. Een woord ter nagedachtenis werd door de oudste zoon, de heer Max L. Groen, en door de Bondsvoorzitter gesproken. De heer Louis F. Groen bracht namens de familie dank uit aan de vele aanwezigen voor hun blijken van medeleven. R. K. Kuyken Geheel onverwacht overleed op 7 september in de leeftijd van 63 jaar tijdens zijn vakantie in Frankrijk de heer Richard K. Kuyken. De heer Kuyken was na de oorlog werkzaam als leider in het Rembrandt Theater te Eindhoven. Later werd hij tot commissaris van de N.V. Utrechtse Mij tot Exploitatie van Bioscooptheaters benoemd. De laatste jaren was hij mede-directeur van genoemde vennootschap, welke onder neming bioscopen exploiteert in Eindhoven en tot voor kort ook in Haarlem. De heer Kuyken was niet iemand die de behoefte gevoelde op de voorgrond te treden. Niettemin hebben zeer velen hem leren kennen ais een sympathiek collega die altijd klaar stond om anderen ie helpen. Zij zullen hem node missen. De crematie van het stoffelijk overschot vond plaats op zaterdagochtend 11 september te Dieren. Naast familieleden, vrienden en kennissen bewezen vele bedrijfsgenoten de heer Kuyken de laatste eer. Er werden woorden van waardering en vriendschap gespro ken door Mr. J. H. Passtoors, president-commissaris van de N.V. Eindhovense Bioscoop Maatschappij, die directrice is van vorengenoemde Utrechtse Maatschappij, de Bondsvoor zitter J. G. J. Bosman en W. Hemelraad, directeur van Actueel Film N.V. Voorts bewezen de laatste eer de Hoofdbestuurs leden P. J. N. R. Ooms en J. van Willigen, alsmede de be stuursleden van de Afdeling B, J. van Dommelen en F. H. W. Weyschedé. De zoon van de overledene, de heer F. Kuyken, bracht een dankwoord aan de vele aanwezigen voor hun blijken van sympathie. A. W. A. Steenbakkers In de leeftijd van 41 jaar overleed op 25 augustus na een langdurig ziekbed de heer A. W. A. Steenbakkers uit Schijndel. De heer Steenbakkers exploiteerde het City Thea ter aldaar. Hij volgde in 1964 zijn overleden broer op als exploitant van de bioscoop die in 1947 door zijn vader was opgericht. Het hoofdbestuur heeft de familie Steenbakkers schriftelijk deelneming betuigd met haar verlies. De uitvaart vond plaats op de R.K. Begraafplaats in Schijndel op 28 augustus en werd behalve door familie en vrienden bijgewoond door de heer P. N. Brouwer, die als vice-voor- zitter van de Afdeling D het bestuur vertegenwoordigde. Voorts bewezen enige filmverhuurders de overledene de laatste eer. A. Kaptein Op 11 september overleed plotseling in de leeftijd van 66 jaar de heer A. Kaptein uit Middelharnis. De heer Kaptein was mede-firmant van de Firma Gebrs. K. J. Kaptein A. Kaptein, welke firma in 1947 toetrad tot het lidmaatschap van de Bond. De firma exploiteerde het Meijer Theater te Middelharnis. Na het overlijden van zijn broer in 1956 werd de exploitatie voortgezet door de heer A. Kaptein en me vrouw M. C. Kaptein-Moelker onder de Firma Kaptein Bio scoopexploitatie. Behalve Bioscoopexploitant was de heer Kaptein hotelhouder. L. Lamberigts Op 22 november 1971 ging van ons heen de heer L. Lam berigts. Samen met de ook reeds overleden heer B. Flapper opende de heer Lamberigts een bioscoop in Weert in de herfst van 1923, bijna een halve eeuw geleden. De heer Lamberigts, die de leeftijd van 83 jaar bereikte, was tot voor enkele jaren nog medefirmant van het Scala Theaterte Weert, samen met de heer D. F. M. Flapper, waarna hij werd op gevolgd door zijn zoon C. A. K. Lamberigts. J. W. Fontijn Het Bondsbureau betreurt het verlies van een zijner mede werkers, de heer J. W. Fontijn, die op 31 oktober 1949 bij de Bond in dienst trad als assistent op de afdeling financiële administratie. De heer Fontijn overleed na een langdurig, doch moedig gedragen lijden op 10 september 1971, na een bijna 22-jarige trouwe en opgewekte plichtsbetrachting. De uitvaart vond plaats op 14 september op de R.K. Be graafplaats te Buitenveldert in Amsterdam. Van het Bonds bureau waren aanwezig de Bondsvoorzitter, de heer J. G. J. Bosman en het voltallige personeel. De Bondsdirecteur, de heer J. Th. van Taalingen, sprak in de kapel woorden van waardering en afscheid ter nagedachtenis van deze ijverige en opgewekte medewerker, die allen op het Bondsbureau node zullen missen. DIPLOMA'S 1972 Aan de leden en donateurs van de Bond, de oorlogsinvaliden en andere categorieën, die jaarlijks in het bezit worden gesteld van diploma's die o.a. ook worden gebruikt voor het bezoeken van bio scopen, zijn de jaarzegels-1972, voorzover tijdig aangevraagd, vóór het einde van 1971 toegezongen. Daardoor loopt ook de geldigheidsduur van de oude diploma's eer der af dan vroeger het geval was toen wij afhankelijk waren van gemeentelijke belastingdiensten voor het plaatsen van de stempels voor de verlenging van belastingvrijdom in het nieuwe jaar. Men dient er derhalve rekening mede te houden, dat diploma's, die nist zijn voorzien van het jaarzegel 1972 met ingang van 1 ja nuari 1972 hun geldigheid verloren hebben. Het verdient aanbeveling hot kassa- en controlepersoneel dien overeenkomstig te instrueren.

Film | 1972 | | pagina 26