Jubilea Bondsbureau 21 Bondsvoorzitter J. G. J. Bosman wenst de heer Hagenberg geluk tijdens de receptie in het Amstel Hotel. Aan de reeks van jubilea op het Bonds bureau zijn er in de afgelopen periode weer drie toegevoegd, waaraan wij hieronder in chronologische volgorde aandacht besteden. H. W. Hagenberg Op 1 juni was het 40 jaar geleden dat de heer H. W. Hagenberg zijn intrede deed in het Bondswerk en hij kan der halve tot de pioniers van de organisatie worden gerekend. Dit heugelijke feit werd op 15 juni her dacht. Des morgens gebeurde dat te midden van de medewerkers van het Bondsbureau en des middags volgde na afloop van de op die dag gehouden vergadering van de Bondsraad, een ontvangst voor het bedrijf in een der zalen van het Amstel Hotel te Amster dam. De dag werd besloten met een feestelijk diner, dat door het Hoofdbe stuur aan de jubilaris en zijn echtge note werd aangeboden. Bondsbureau In de kring van de medewerkers van het Bondsbureau werd de jubilaris achtereenvolgens toegesproken door de heren J. Th. van Taalingen en A. H. Pieterse. Eerstgenoemde schetste in zijn kwaliteit van Bondsdirecteur de loopbaan en de vele verdiensten van de jubilaris en bracht hem hulde en dank voor al hetgeen hij voor de Bond in zijn geheel en voor het Bureau in het bijzonder, heeft gedaan. Hij betitelde de heer Hagenberg in dit opzicht als een gewaardeerd leermeester van vele van de huidige functionarissen van het Bondsbureau. Namens alle medewer kers bood hij enige fraaie geschenken aan, waaronder een vouwfiets als con- ditie-prolongator. De heer Pieterse, die gedurende bijna 40 jaar met de heer Hagenberg heeft samengewerkt, gaf op de hem eigen en onnavolgbare wijze in dichtvorm uiting aan zijn gevoelens van waarde ring en bewondering, waarbij in de vorm van een beknopte geschiedschrij ving ook de komische noot bepaald niet werd vergeten. Zijn bijdrage werd dan ook door allen met veel plezier aangehoord. De Bondsvoorzitter, de heer J. G. J. Bosman, sloot zich in zijn toespraak in grote lijnen bij de voorgaande sprekers aan en legde speciaal de nadruk op de zeer langdurige en persoonlijke samen werking, waardoor in de loop der jaren en wel vooral in de naoorlogse periode, veel en belangrijk werk tot stand kon worden gebracht. De heer Hagenberg heeft daarin onveranderlijk een groot aandeel gehad, ook al bleek dat lang niet altijd naar buiten. Hij bood de jubilaris namens het Hoofdbestuur een geschenk onder couvert aan en daar naast als blijk van waardering en er kentelijkheid een persoonlijk geschenk. De jubilaris liet in zijn dankwoord de Een stevige handdruk van Bondsdirecteur J. Th. van Taalingen voor de jubilaris verschillende episoden uit de geschie denis van het Bondsbureau nog eens de revue passeren en legde er de nadruk op, dat de sterke teamgeest en de grote mate van collegialiteit, die spe ciaal in de periode na de oorlog de sfeer op het Bureau heeft gekenmerkt, steeds een sterke stimulans is geweest om de vele en dikwijls moeilijke taken tot een goed eind te brengen. De vele waarderende woorden en de daaraan gekoppelde stoffelijke blijken van waar dering noemde hij hartverwarmend en ring van zijn verschillende functies in de nog resterende jaren. Receptie In de namiddag vond onder grote be langstelling uit alle geledingen van het bedrijf een jubileumreceptie plaats, die de heer Hagenberg en zijn gezin door het Hoofdbestuur werd aangeboden. Er was een erecomité samengesteld uit de heren A. van Bloemendaal, J. G. J. Bosman, W. F. Dubbeldeman, Mr. J. A. van Lanschot Hubrecht, D. J. van Leen, J. Nijland, P. J. N. R. Ooms, Mr. H. B. F. J. A. Peters, M. Samson, J. P. M. A. Smulders, J. Th. van Taa lingen, G. F. Turèl en J. de Wilde. Namens dit comité voerde de heer J. G. J. Bosman als eerste het woord, daarbij tevens sprekende namens het Hoofdbestuur. Hij schetste in lovende bewoordingen de grote verdiensten, de capaciteiten en de veelzijdigheid van de jubilaris en bood hem namens genoemd comité en namens het bedrijf sym bolisch een belangrijke cheque aan. Vervolgens is de heer Hagenberg nog toegesproken door de heer J. P. M. A. Smulders als Voorzitter van de Be drijfsafdeling Filmverhuurders, de heer M. Samson als oud Vice-Voorzitter van de Nederlandse Vereniging van Bio-

Film | 1972 | | pagina 21