Algemeen bedrijfsreglement I organisatienieuws - organisatienieuws Hoofdbestuur Commissie Nieuwe Zaken Toelating lidmaatschap Beëindiging lidmaatschap 38 Het Hoofdbestuur heeft in zijn laat stelijk gehouden vergaderingen beslo ten toestemming te verlenen als be doeld in het Algemeen Bedrijfsregle ment aan: de heer J. Th. Basten, Graaf Herman straat 4 te Cuyk, tot het exploiteren van de permanente bioscoop-A: Aro'- lo Theater aldaar, welke bioscoop tot dan toe ten name van de Firma Bio scooponderneming Apollo in het Be- drijfsregister was ingeschreven: de N.V. Mij tot Exploitatie van het City Theater te 's-Gravenhage, Nieuw straat 24 te 's-Gravenhage, tot het ex ploiteren van de permanente biosco pen-A: Capitol, Ceintuur, Hallen, Lu- xor en Plaza te Amsterdam, welke bio scopen tot dan toe in het Bedrijfsre- gister ten name van de N.V. Holland- film waren ingeschreven; de N.V. Han van Gelder Film Produktie, Duiven- drechtsekade 83-87 te Amsterdam, tot het exploiteren van de gelijknamige filmproductiezaak, welke tot dan toe ten name van de heer J. A. van Gel der persoonlijk in het Bedrijfsregister was ingeschreven; Mincrva Paviljoen N.V., Albert Hahnplantsoen 2-4 te Amsterdam, tot het exploiteren van de permanente bioscoop-A: Cinema Pa lace te Deventer, welke bioscoop voor heen ten name van de Firma J. W. Jansen en Zonen te Deventer in het Bedrijfsregister was ingeschreven, (zulks ter vervanging van de oorspron kelijke beslissing, waarbij dezelfde toe stemming was verleend aan de heer J. van Willigen, directeur van genoemde N.V.). Sedert de vorige publicatie in Film no. 257 werden uitgeschreven de volgen de zaken: City Theater te Borculo; Cascade Film te Santpoort (per 31 december 1968); Albert Brosens Filmproduc tie te Aerdenhout (per 31 december 1968); de N.V. Forum Filmproductie te Amsterdam (per 1 juli 1968); het Rex Theater te Sint Oedenrode; John Rosinga's Telefund Holland te Am sterdam (per 8 augustus 1968). Voorts heeft het Hoofdbestuur gecon stateerd, dat de Stichting Udense Ge meenschap te Uden, welke op grond van een beslissing der Commissie Nieuwe Zaken met de exploitatie van haar bioscoop ,,De Schouw", aldaar vóór 1 januari 1968 had moeten be ginnen, op grond van de door de Com missie Nieuwe Zaken gestelde voor waarde, aan die voorwaarde niet had voldaan, deshalve de verleende toe stemming, respectievelijk toelating tot het lidmaatschap zijn vervallen. De Commissie Nieuwe Zaken heeft in haar sedert 11 september tot en met 6 november 1968 gehouden zittingen de volgende beslissingen genomen: aan M. M. Chanowski Productions N.V. te Amsterdam toestemming te verlenen tot het exploiteren van de be drijfstak a (productie hoofdfilms) van een filmproductiezaak. De behandeling van een aanvraag in gediend door dezelfde N.V. om toe stemming tot het exploiteren van een filmverhuurkantoor voor de bedrijfs tak e (verhuur Nederlandse films) heeft de Commissie opgeschort we gens het ontbreken van voldoende ge gevens omtrent de mogelijkheden ter zake. De Commissie heeft besloten toestem ming te verlenen aan de N.V. Vero- nese, Marnixstraat 404 te Amsterdam, tot het exploiteren van een nieuwe permanente bioscoop-A in een gedeel te van het A.M.V.J.-Gebouw aan de Mauritsweg 2 te Rotterdam; aan Arrow Productions (Holland) N.V., Duivendrechtsekade 83-87 te Amsterdam, tot het gaan exploiteren van een filmproductiezaak voor de be drijfstak c (productie korte films); de heer F. J. Luxembourg te Oos terhout, tot het exploiteren van een nieuwe permanente bioscoop-A in ge bouw ,,De Pannehoef" aan de Wil helminalaan 59 te Oosterhout. De Commissie heeft besloten de door de Stichting Cultureel en Maatschap pelijk Centrum te Oosterhout gevraag de toestemming tot het exploiteren van een nieuwe permanente bioscoop- A in de daartoe te verbouwen panden aan de Heuvel 15 tot en met 19 te Oosterhout te weigeren. Voorts heeft de Commissie Nieuwe Zaken besloten: aan Rob Houwer Film (Holland) N.V. Van Alkemadelaan 650 te 's-Graven hage, toestemming te verlenen tot het gaan exploiteren van een filmproduc tiezaak voor de bedrijfstakken a (hoofdfilms) en c (korte films); de heer U. Kluft te Heemskerk toe stemming te verlenen tot het gaan ex ploiteren van een nieuwe permanente bioscoop-A in het door aanvrager nieuwgebouwde pand aan de Ruys- daelstraat 1b te Heemskerk, zulks ter vervanging van de bestaande perma nente bioscoop-B: Marquette Theater aan de Deutzstraat 10 te Heemskerk. Tot het lidmaatschap van de Bond zijn toegelaten: de heer J. Th. H. Basten, Graaf Her manstraat 4 te Cuyk, exploitant van het Apollo Theater, aldaar; de N.V. Han van Gelder Filmproduc tie aan de Duivendrechtsekade 83-87 te Amsterdam; Minerva Paviljoen N.V., Albert Hahn plantsoen 2-4 te Amsterdam, exploi- tante van de Cinema Palace te Deven ter. Wegens verlies der vereisten zijn van het Bondslidmaatschap vervallen: de Firma Bioscooponderneming Apol lo te Boxmeer, voormalig exploitante van het Apollo Theater te Cuyk; de Firma Royal Cinema, Grote Staat 55 te Maastricht, zulks met ingang van de datum, waarop de inschrijving van de Royal Cinema te Maastricht ten name van de nieuwe exploitant plaatsvindt; de heer J. A. van Gelder, Duiven drechtsekade 83-87 te Amsterdam, voormalig exploitant van de Han van Gelder Filmproductie; de Firma J. W. Jansen en Zonen te Deventer, voormalig exploitante van de Cinema Palace aldaar; de heer H. J. Peters te Borculo, voor malig exploitant van het City Theater aldaar; de heer J. Blansjaar, voormalig ex ploitant van de filmproductiezaak Cas cade Film te Santpoort;

Film | 1969 | | pagina 37